13 січня  у м. Київ відбулася дизайн-сесія щодо напрацювань пропозицій для програми мобільності молоді, яка реалізовуватиметься Міністерством культури, молоді та спорту спільно з партнерами у форматі обмінів молоддю між різними регіонами України.

Під час дизайн-сесії було напрацьовано ключові пропозиції щодо реалізації програми на кожному з її етапів до, під час та після обмінів.

У програмі приймуть участь близько 70-100 тисяч молодих людей з різних куточків України та до 10 тисяч супроводжуючих та менторів.

Програма реалізовуватиметься протягом 5 днів перебування в регіоні до якої будуть входити: культурні компоненти; навчальна складова; взаємодія з місцевою молоддю; волонтерство;  спільна для всіх учасників ініціатива; кращі практики (зокрема громадянського суспільства).

У заході прийняли участь представники Донецького обласного дитячо-молодіжного  центру, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, інститутів громадського суспільства.

Школа волонтерства "Технологія добра". Бажаєш стати волонтером? Приєднуйся!!! Ти маєш активну життєву позицію та хочеш розвиватися? Ти бажаєш спілкуватися з цікавими людьми та змістовно проводити свій вільний час? Ти здатний самостійно міркувати та мати власну думку на різні речі? Якщо ти готовий діяти не марнуючи часу, тоді приходь до нас!!! Ми чекаємо на тебе!!!

Ми розпочинаємо набір на новий проект "Школа волонтерства «Технологія добра». Це унікальна можливість прокачати свої навички усвідомленого та активного вибудовування власного життя.

Донецький обласний дитячо-молодіжний центр запрошує молодь віком 14-18 років до участі у серії тренінгів по оволодінню основними знаннями та вміннями, необхідними для здійснення волонтерської діяльності; підвищення самооцінки; уміння працювати в команді.

 

Програма тренінгу складається з тем:

 • Милосердя, альтруїзм та благодійність - передумова волонтерства.
 • Особистісний потенціал волонтера.
 • Комунікативна компетентність волонтера.
 • Работа в команді.
 • Способи вірешення конфліктних ситуацій.
 • Лідерство у волонтерській групі.
 • Робота волонтерів в умовах вуличного простору.
 • Застосуванняф засобів пожежогасіння.
 • Особливості надання психологічної допомоги у надзвичайних ситуаціях.
 • Основи жестової мови.
 • Як допомогти, а не нашкодити людині з інвалідністю.
 • Основи надання домедичної допомоги.
 • Навички рятування людини на воді.
 • Основи самооборони.
 • Основи проектного менеджмента.
 • Труднощі у волонтерській роботі та шляхи їх подолання.
 • Написання та реалізація власного соціального проекту. 
 • Основи таймменеджменту.

Заняття будуть проходити 2 рази на тиждень, у вільний від навчання час, на території центру за адресою м. Краматорськ, вул. Паркова 99.

 

Набор групи триває до 1 лютого 2020 року.

 

Реєстрація за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhPqvbVDm-ArPDF9k7tG9TTqnfAQyANiFP-IJNkmy0WJU_Qg/viewform

 

Усі питання за телефоном 099-948-97-29 (Олена).

У Міністерстві молоді та спорту України відбулось засідання конкурсної комісії з розгляду проєктів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2020 році.

На засіданні було визначено переможців конкурсу проєктів національно-патріотичного виховання та затверджено рекомендовані обсяги бюджетних коштів для надання фінансової підтримки інститутів громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2020 році.

 

Детальніше...

 

За матеріалами Прес-служби Міністерства молоді та спорта України.

Для сільської молоді збудували простір, де вони зможуть втілювати свої ідеї та креативні задуми у життя, проводити час з друзями, розвивати свій творчий потенціал.

Олександрівський селищний голова наголосила на тому, що  центри мають бути тими закладами, де постійно вирує життя. «Ми чуємо молодь і всіляко сприяємо її розвитку. Від себе маю побажання – хочу, щоб усі триста шістдесят п’ять днів на рік тут вирувало життя: постійно проходили заходи, тренінги, лекції, майстер-класи, змістовне дозвілля»,–зазначила Людмила Борисевич.

Будівництво молодіжних центрів відбулось в рамках обласної програми «Гідна країна для гідних людей» на умовах співфінансування обласного та місцевого бюджетів – 50 на 50.

Вартість проекту молодіжного центру у Мирній Долині склала 1 мільйон 86 тисяч гривень: 500 тис.грн - обласний бюджет, 586 тис.грн. місцевий бюджет, у Новополтавці – 1 мільйон 497 тисяч гривень: 500 тис.грн. обласний бюджет, 997 тис.грн. – місцевий бюджет.

В рамках проекту було відремонтовано приміщення, закуплено обладнання та меблі. Відмінність центрів в тому, що окрім мультифункціональних залів зі сценою обладнано спортивні зали з тренажерами, роздягальнями та санвузлами.

Свої двері молодіжні простори відкрили у листопаді 2019 року. Відтепер сільська молодь може займатися спортом, відвідувати вокальні та декоративно-ужиткові гуртки, займатися самореалізацією. Один із важливих напрямів роботи молодіжних центрів – національно-патріотичне виховання.

«Двері закладів відкриті для усіх, хто прагне саморозвитку, заняття – безкоштовні, – говорять організатори та наголошують, що в Молодіжних центрах можна не лише працювати та долучатися до соціальних та культурних програм, а й відпочивати та знайомитися з новими друзями».

16-18 грудня у м. Святогірськ  пройшов  І Форуму  #ПроКач_МЦ, на якому зібралися активні представники молодіжних центрів Донеччини.

Захід був організований за підтримки Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно – патріотичного виховання Донецької обласної  державної  адміністрації. До проведення долучилися Асоціація молодіжних центрів Донеччини, ГО ПІ «Теплиця», Донецький обласний дитячо-молодіжний центр.Навчалися  керівники та керівниці молодіжних центрів та членів команд, які дотичні до організації діяльності молодіжних центрів у Донецькій області.

На відкритті семінару Лілія Золкіна - начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації зазначила: «Новостворена мережа молодіжних центрів має значний вплив на неформальний розвиток молоді, особливо у сільських та віддалених районах області. Завзяті керівники молодіжних центрів роблять велику роботу важливу для населення місцевих громад»

Учасники семінару обговорили плюси та мінуси комунальних та громадських молодіжних центрів, поділилися успішним досвідом роботи, навчалися планувати та проводити заходи, які цікаві для молоді та організовуються на запит самої молоді;  робили мапування на Гугл карті, де поставили мітки своїх центрів; аналізували склад громад та зазначили місця локалізації груп населення; вчилися формам роботи з різними соціальними групами. Проводили нетворкінг «Проблеми молодіжного центру» , виявляється, їх спільних не мало. Тому і шляхи вирішення шукали гуртом.

Спільна мета усіх працівників молодіжних центрів - надати можливості саморозвитку і самореалізації для молоді.

Крокуємо і працюємо далі!

 

13-15 грудня у м. Святогірськ, Донецька обл., тренерками Оленою Кравчук (м. Краматорськ, Донецький обласний дитячо-молодіжний центр) та Ніколаенко Дар’єю (м. Слов’янськ, Платформа ініціатив «Теплиця») за підтримки управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації було проведено базовий тренінг за Програмою «Молодіжний працівник».

Мета тренінгу: сформувати в учасників основні теоретичні знання та практичні навички для реалізації регіональної молодіжної політики.

Завдання тренінгу: забезпечити учасників необхідним базовим рівнем для реалізації успішної молодіжної політики; налагодити діалог між різними учасниками молодіжної політики; надати учасникам можливість створити власну ідентичність себе як молодіжного працівника.

Програма 3-денного базового тренінгу Програми Молодіжний Працівник складалося з 3-х навчальних модулів:

Модуль 1. Молодіжна політика і молодіжна робота.

Модуль 2. Громада і молодіжна робота в громаді .

Модуль 3. Компетенції молодіжного працівника.

Учасники тренінгу: лідери та активісти громадських та благодійних організацій, які працюють з молоддю ; державні службовці, відповідальні за реалізацію молодіжної політики на місцевому та регіональному рівні; працівники інших організацій, залучених до роботи з молоддю незалежно від форми власності.

Під час тренінгу учасники мали можливість обмінятися досвідом та знайти партнерів для реалізації спільних проектів в молодіжній сфері, а також презентувати роботу своїх організації.

За результатами тренінгу 22 фахівціва з впровадження молодіжної політики в Донецькій області отримають Свідоцтва встановленого зразка.

Радіємо новим партнерам в реалізації молодіжної політики області!

16-18 грудня 2019 р. у м. Святогірськ відбудеться семінар молодіжних центрів Донеччини #ПроКач_МЦ.

 

Захід організовується  управлінням сім`ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації спільно з представниками Асоціації молодіжних центрів Донеччини.

 

 

 

Семінар проводиться для керівників та керівниць молодіжних центрів області та членів команд, які дотичні до організації діяльності молодіжних центрів у Донецькій області.

Ми чекаємо саме на Вас!

 

Протягом 3-х днів, на основі успішних прикладів розвитку молодіжних центрів, Ви дізнаєтесь:

 • як зареєструвати комунальний молодіжний центр;
 • як для забезпечення стабільної діяльності молодіжного центру громадським організаціям співпрацювати з органами місцевого самоврядування;
 • як організовувати діяльність молодіжного центру задля розвитку вашої громади.

 

Additional information