Новости

Наприкінці січня в Україні відзначається два дні пам`яті.

Це Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (27 січня) та День пам’яті Героїв Крут (29 січня).

 

Командою Донецького обласного дитячо – молодіжного центру  було розроблено методичні рекомендації щодо впровадження та проведення заходів, присвячених цим дням у молодіжних центрах Донецької області.

 

Посилання на методичну розробку:

https://drive.google.com/file/d/1K8VutjmlisrHBDYx4FnCHfvWT1L-QVia/view?usp=sharing

До Дня Соборності України Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром було проведено обласні онлайн-змагання серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області. Участь у заході приймали ЗП(ПТ)О з Родинського та Маріуполя.

 

Сьогодні за умови карантинних обмежень ми не маємо змоги запросити всіх наших друзів до нашого центру, але виклики дають нам нові можливості і ми об’єднаємося ще більшою мережою!

 

Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми — єдиний народ!

Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.

Тож прийміть найкращі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу –Дня Соборності України!

Бажаємо нам усім здорового прагматизму і щирої віри для побудови економічно незалежної та соціально відповідальної держави. Саме нашому поколінню відведено цей важливий історичний шанс. Не упустимо його і цінуймо час, в який живемо. Пам’ятаймо та шануймо наших національних героїв та їхні ідеали.

Щороку на День Соборності України, люди стають у «живий ланцюг», щоб нагадати українцям про дві дати в історії української державності — 22 січня 1918 року, коли Центральна Рада ухвалила Четвертий Універсал, та 22 січня 1919 року, коли відбулося об’єднання УНР та ЗУНР в одну державу.

Вперше акція зі створення ланцюга єдності відбулася 22 січня 1990 року. У 2021 році українці через умови пандемії та локдауну, на жаль, не зможуть відтворити «живий ланцюг» знову, тому за ініціативи Донецького обласного дитячо-молодіжного центру до 31 річниці «Живого ланцюга» започатковано онлайн-ланцюжок єдності #УкраїнаЄдина, до якого долучилися молодіжні центри Донеччини, а також молодіжні центри Луганщини: Молодіжний центр «ЛІФТ»(м.Сватово), Луганський обласний молодіжний центр та Тернівський Молодіжний центр «InTern» з Днепропетровщины.

Велика вдячність всім, хто долучився.

 

https://www.youtube.com/watch?v=wUHxpa8Il4c

 

Цього року наш Центр разом з усією країною опинився у незвичайній ситуації у зв’язку з пандемією. Але для творчості немає нічого неможливого, тому формат проведення проєкту було реалізовано через онлайн-курси з кінематографії, творчі завдання, та, як підсумок, створення короткометражок самими учасниками проєкту. Кінофестиваль був проведений теж онлайн.

Учасниками Проєкту стали діти Донеччини віком від 10 до 16 років, які виявили зацікавленість  до кінематографії та бажання навчитись основам створенню кіно.  До оргкомітету надійшло близько 100 заявок.

 

Проєкт «Молодь за демократію в Україні» реалізується у межах Плану дій Ради Європи для України на 2018–2022 роки та ґрунтується на попередньому досвіді та продуктивній двосторонній співпраці Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України у межах Рамкової програми співробітництва в галузі молодіжної політики між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України на 2016-2020 роки.

Проєкт передбачає співпрацю з представниками та представницями органів місцевої влади та молодіжних організацій для спільного сприяння посиленню участі молоді й громадської активності як в селах, так і в містах України (зокрема молодих людей з інвалідністю, молоді з числа меншин, а також молодих мігрантів, біженців і внутрішньо переміщених осіб), шляхом розвитку спроможності зацікавлених сторін молодіжної політики та підвищення якості молодіжної політики й роботи з молоддю згідно зі стандартами Ради Європи.

 

28 січня о 12.00 відбудеться онлайн-зустріч із начальником управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Золкіною Лілією  «Молодіжні центри в умовах децентралізації».

До участі запрошуються керівники молодіжних центрів та представники структурних підрозділів Донецької області.

Протягом зустрічі будуть висвітлені такі теми:

  • Можливості молодіжного центру
  • Молодіжні ради громади в умовах децентралізації
  • Ради національно-патріотичного виховання, як інструмент участі молоді
  • Фінансування молодіжних центрів

 

А також у Вас буде змога долучитися до робочих груп з обговорення змін до типового положення про молодіжні центри, про адвокацію змін до обласних програм, про стандарти для обласних молодіжних центрів та про створення пакету освітніх програм для МЦ.

Усі учасники матимуть змогу поставити свої питання й отримати на них відповіді.

  • Онлайн-зустріч відбудеться на базі платформи Google meet
  • Всі зареєстровані учасники отримають посилання на зустріч на електронну адресу.

 

Для участі необхідно заповнити форму https://forms.gle/9dVTEG8DTf37Rk878

 

Премія присуджується особам віком до 35 років за досягнення у розбудові України протягом 2020 року. При цьому можуть також враховуватися досягнення кандидата на присудження Премії за попередні роки.

Щороку присуджується до 20 Премій у розмірі 50 тис. гривень кожна.

Премія не присуджується повторно, а також за досягнення, за які особи відзначені державними нагородами.

 

Детальніше...

 

Від 8 січня 2021 року на всі території Україні почали діяти  посиленні карантинні обмеження, які триватимуть до 24 січня 2021 року.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. на території України забороняється:

  • приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеознімання, за умови обмеження доступу до місця знімання (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.

Зважаючи на це молодіжні центри мають  організувати дистанційну роботу. Вже напрацьовано багато форм та методів, які можна реалізовувати в онлайн-форматі. У разі необхідності методичну допомогу може надати Донецький обласний дитячо-молодіжний центр (тел: 099 710 32 73,   е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), який має велику онлайн-бібліотеку методичних збірок щодо проведення різноманітних заходів.

Донеччина відома тим, що у нашому регіоні найбільша кількість молодіжних центрів в Україні. Багато з них плідно працюють вже роками і напрацювали немало крутих ідей.

 

Донецький обласний молодіжний центр за підтримки управління сім’ї, молоді та масових заходів національно — патріотичного виховання облдержадміністрації запрошує прийняти участь усі молодіжні центри у конкурсі «Кращих практик молодіжних центрів Донеччини».

 

ПОЛОЖЕННЯ КОНКУРСУ тут...

 

Кінцевий термін подачі заявок – 15 березня 2021 року.

 

Подати заявку можна за посиланням:

 https://forms.gle/BYhFmiFPLTg1EX8C6

 

Додаткову інформацію можна отримати у координаторки конкурсу:    Кравчук Олена, тел: +38 099 948 97 29

Британська Рада в Україні та Донецький обласний дитячо-молодіжний центр запрошують до участі у навчанні за програмою "Активні громадяни"(onlinę).

 

Реєструйся за постланням:

https://forms.gle/uBzhKBvnmG1pcNMn8

 

ДЕДЛАЙН подачі заявки до 22 січня 2020 до 23:59

 

Детальна інформація за телефоном:   0999489729 Олена

Донецький обласний дитячо-молодіжний центр вже втретє оголошує про старт навчальної онлайн програми «Грай словом».

Час від часу кожній людині доводиться десь публічно виступати — у школі, в інституті, на  курсах, тренінгах, при відповіді на заняттях, при  захисті дипломних робіт, проєктів…

 

Дедлайн подання заявок -  17.01.2021 р.  (до 23.00)

https://forms.gle/K9HLz3naDA5aQgaFA

 

Додаткову інформацію можна дізнатися у координаторки програми Тетяни Трашутіної  (050)17 27 196

У січні-лютому 2021 року, До Дня Героїв Крут,  для ветеранів, які хочуть долучитися до національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Мінветеранів планує організувати цикл з 12 навчальних вебінарів з підготовки до участі в суддівстві ігор та змагань «Військовий терен – Джура Оборонець».

 

Реєстрація на проєкт за посиланням: https://forms.gle/q6zQr7xR9Vyazgbn9

Additional information