zhyr_1

14 березня в Краматорську пройшов обласний етап Всеукраїнського турніру юних журналістів. Організатором змагань виступив Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної підготовки за підтримки Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.

У турнірі взяли участь команди учнів загальноосвітніх шкіл і центрів позашкільної роботи Краматорська, Дружківки, Бахмуту, Лиману і Покровська.

- Хороша організація, гідні суперники, нові знайомства і, звичайно ж, корисний досвід, - ділилися враженнями від змагань учасники.

За словами організаторів, мета турніру - дати можливість обдарованим і талановитим школярам допомогти вибрати професію, розкрити себе в складних соціальних і політичних умовах сучасної України, набути досвіду роботи в ЗМІ, підвищити соціальну активність молоді та популяризувати українську мову серед учнів.

«Турнір з дитячої журналістики проводиться в нашій області після чотирирічної перерви, - розповідає член оргкомітету Ірина Григор'єва. - Перша частина турніру пройшла в Маріуполі. Там брали участь 14 команд з Маріуполя і Волноваського району. Друга частина - в Краматорську. У нас змагалися вісім команд.

Учасники готувалися заздалегідь. Три місяці тому їм були розіслані питання і завдання. Кожна команда підготувала по п'ять доповідей на різні теми. Серед них - роль соціальних мереж в журналістиці, радіоновини, журналістська етика та інші. Сам турнір проходив за принципом дебатів».

Підготовку і виступ учасників оцінювало журі, до складу якого увійшли представники засобів масової інформації, працівники інституту післядипломної педагогічної підготовки, міських методичних кабінетів, керівники гуртків журналістики і вчителя. Головою журі став керівник творчого об’єднання Донецького обласного дитячо-молодіжного центру Олександ Шеремет.

За рішенням журі, до фіналу вийшли чотири команди - «Бджілка-НГК» (Покровск), «Українське народне радіо» (Дружківка), «Дзеркало» (Лиман) і «Парадокс» (Краматорськ).

Учасниці команди «Дзеркало» з Лиману не приховували радості від того, що пройшли у фінал. Дівчата мріють в майбутньому стати журналістами, тому довго і старанно готувалися до турніру.

«Учасники змагань дуже сильні, - каже Поліна з команди «Дзеркало». - Всі етапи турніру були захоплюючими - звучали цікаві питання, конструктивні відповіді. Окремо хочеться сказати про членів журі, які крім своїх оцінок, ділилися з нами корисним досвідом ».

Команда «Бджілка-НГК» з Покровська приїхала з настроєм на перемогу і в хорошому настрої.

«Ми чекали від турніру нових знайомств і корисного досвіду, - каже Настя. - Все це ми тут отримали. До того ж наша команда змогла розкрити свої сильні сторони, а також з боку подивитися на себе і інших учасників » Капітан команди «Бджілка-НГК» Родіон також зазначив, що протягом турніру вони дізналися багато нового в журналістиці від учасників і журі. «У наступному році ми обов'язково будемо використовувати ці знання і покажемо кращий результат», - сказав Родіон.

За результатами фінальних змагань, третє місце розділили між собою команди «Українське народне радіо» (Дружківка) і «Бджілка-НГК» (Покровськ), друге місце посіла команда «Дзеркало» (Лиман), а перше завоювала команда з Краматорська «Парадокс». Учасники та переможці обласного турніру юних журналістів отримали подарунки.

За матеріалами: http://vp.donetsk.ua

Additional information