5_04_1_Kiev5 квітня 2019 року в Міністерстві молоді та спорту України відбулася зустріч представників молодіжних центрів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування щодо обговорення питання платних послуг, які можуть надаватися молодіжними центрами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів.

До обговорення долучився і КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр». В обговоренні також взяли участь заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема та начальник відділу міністерства молоді та спорту Марія Карчевич.

Згідно з абзацом другим п. 17 Типового положення про молодіжний центр, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 № 1014, визначено, що молодіжний центр може надавати платні послуги в установленому законодавством порядку. Тож наразі Мінмолодьспорт проводить консультації з громадськістю щодо розроблення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися молодіжними центрами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів». Тема дуже цікава і хвилююча. Зустріч була довга та бурхлива. До обговорення долучилися усі учасники. Перелік платних послуг, який було розглянуто складався з 16 пунктів. Звичайно було багато зауважень до переліку, дехто був згоден з ним, дехто проти. Головним фактором було те, що молодіжні центри по Україні дуже різняться, як матеріальною базою і її станом, так і квадратними метрами, їх цільовим використанням. Одні вбачали в цьому можливість розвитку центру, інші розвиток корупційних схем та зменшення фінансування молодіжного центру державою. Тож на даний момент питання лишається відкритим, обговорення триває.

Additional information