22_24_05_bucha22-24 травня у Пластовому вишкільному центрі, що знаходиться у м. Буча Київської області, відбулося офіційне відкриття ІІІ Міжнародного форуму молодіжних центрів "Від ініціативи – до дії" , у якому приняла участь спеціаліст Донецького обласного дитячо-молодіжного центру.

Організаторами заходу є Міністерство молоді та спорту України в партнерстві з Київською обласною держадміністрацією, Асоціацією молодіжних центрів України та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Мета форуму - обмін досвідом та кращими міжнародними й національними практиками щодо діяльності молодіжних центрів, посилення співпраці в напрямі розвитку молодіжної інфраструктури в Україні.

Після урочистого виконання Державного Гімну України до учасників із вітальними словами звернулися почесні гості.

22_24_05_bucha_1Так, заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема наголосив на тому, що третій форум - дуже важлива подія. За словами заступника Міністра, підготовка до наступного заходу починається одразу по завершенню попереднього. І постають питання виклику та роздумів: що та хто буде на форумі, про що йтиметься, які нові цілі та завдання виникнуть для розвитку молодіжної політики, яким чином всім разом рухатися уперед тощо.

"Форуми, молодіжна політика загалом - це про партнерство", - зазначив Олександр Ярема. За словами посадовця, на "Від ініціативи - до дії" представлені держава (Міністерство молоді та спорту, КОДА, управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА, міська влада), громадянське суспільство (Асоціація молодіжних центрів України) і міжнародні партнери (Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ).”

"Але насправді партнерство - це всі ви, ті, які приїхали на форум, знайшли час, внутрішню мотивацію зануритися в цікаві дискусії, змістовні розмови, роздуми", - зауважив заступник Міністра.

Олександр Ярема висловив сподівання, що учасники отримають натхнення робити свою справу ще краще та змістовніше. А також звернув увагу на роль та значення молодіжних центрів, роботи для молоді та разом із молоддю.

Про ефективність молодіжних заходів, втілення ініціатив йшлося у вітальних словах першого заступника голови Київської обласної державної адміністрації Світлани Свищевої та заступника голови міста Буча з соціально-гуманітарних питань Сергія Шепетька.

Привітав присутніх і консультант з залучення молоді та партнерства Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Річард Герц.

У Форумі Молодіжних Центрів прийняли участь понад 100 учасників з усієї України та гостей з Ірлндії, Словенії, Естонії та Люксембургу.

Експерти розповідали про життєздатність, сталість та якість роботи молодіжних центрів з міжнародними гостями:

  • Джесіка Волкер, проектний менеджер Європейської агенції з питань інформування та консультування молоді ERYICA (Люксембург)
  • Роберт Несіркі, віце-президент Європейської конфедерації молодіжних клубів ECYC (Ірландія);
  • Івіка Услов, виконавчий директор Асоціації естонських відкритих молодіжних центрів (Естонія);
  • Митя Зайц, координатор молодіжних програм Молодіжного центру м. Брежице (Словенія)

Важливою подією форуму стало підписання Міністерством молоді та спорту України, Асоціацією молодіжних центрів України Європейської молодіжної інформаційної хартії. Презентувала хартію проектний менеджер Eryica - European Youth Information and Counselling Agency.

Також, під час заходу учасники обговорили теми щодо адвокації роботи молодіжних центрів та їх взаємодії з органами влади та соціального замовлення в молодіжній політиці і ділилися кращими практиками роботи молодіжних центрів

Було багато можливостей для обміну досвідом між центрами, спілкування для налагодження контактів!

Було драйвово, а найважливіше - корисно та ефективно: за ці дні було багато напрацьовано та обговорено. Упевнені, що невдовзі це принесе свої результати для ефективного розвитку молодіжної інфраструктури в Україні!

І як сказав хтось великий: "Пам'ятайте, що справжня команда та, яка одночасно заводить одну й ту ж пісню без попередньої домовленості!"

І цей форум був знаком, що ми є справжньою великою командою молодіжних працівників, які, працюючи для молоді в різних регіонах, єдині у своїй меті розвитку молодіжних центрів!

Від ініціативи - до дії!

Additional information