Сьогодні виповнюється шість років з дня, коли українська армія після тривалої облоги зайняла стратегично важливі міста Слов'янськ та Краматорськ. Звільнення Слов'янська та Краматорська відбулося після майже трьох місяців бойових дій біля цих населених пунктів. Бої почалися в середині квітня, коли проросійські терористичні банди захопили ключові адміністративні будівлі міст.  5 липня 2014 року о 13:00 бійці-розвідники 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов’янська встановили український прапор. Того ж дня передові сили Національної гвардії увійшли до Краматорська.

У визволених містах поступово налагодилось мирне життя, почали функціонувати комунальні та соціальні служби. З 13 жовтня 2014 року Краматорськ оголошено тимчасовим центром Донецької області, де нині міститься Донецька обласна державна адміністрація.

Відтоді щороку 5 липня місцеві мешканці визволених міст, а з ними й вся Україна, радіють і святкують день, коли українські військові врятували Слов'янськ і Краматорськ від терористів. У містах проходить святкова хода у вишиванках та з синьо-жовтими прапорами, а також організовуються музичні концерти.

Нажаль, цього року карантин вніс свої корективи у відзначення цієї події, але ми – пам`ятатимемо…

https://www.youtube.com/watch?v=pMu1eLJChNw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0ng1fkAc2Ui8en9z8U746WbpG03BFaxRv5Pnj5J1Pr4jdK1Ep0nEtm--E

Additional information