recordТрадиційний фестиваль дитячих та молодіжних засобів масової інформації «Жми на Record!» знову зібрав навколо себе юних журналістів та кореспондентів з різних куточків України.

З 26 по 29 вересня 2019 року у місті  Святогірськ на базі оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» відбувся XVII Відкритий фестиваль дитячих та молодіжних ЗМІ України в Донбасі «Жми на RECord!»

Фестиваль зібрав понад 120 представників дитячих та молодіжних засобів інформації з Київської, Харківської, Миколаївської, Полтавської, Вінницької, Луганської та Донецької областей.

Цьогорічний фестиваль трошки відрізнявся від попередніх так як носив більш навчальний характер та був присвячений темам медіаграмотності та критичного мислення. Протягом трьох днів на гостей фестивалю очікувала насичена програма, яка складалася з майстер-класів, тренінгів від відомих журналістів, медіа-експертів та медіа-тренерів.

Відкриття фестивалю відвідав командир підрозділу цивільно-військового співробітництва полковник Володимир Патерук, який  привітав всіх учасникіх заходу та побажав творчої наснаги. Він зазначив, що Збройні сили України захищають мирне життя громадян на фронті, а молоді журналісти повинні навчитися захищати інформаційний простір, адже слово – це теж зброя. Побажав юним журналістам навчитися розрізняти фейки і доносити слово правди.

Своїми знаннями та досвідом в сфері медіаграмотності з учасниками заходу поділилися медіа-тренерки: Світлана Ізбаш, Ірина Гамбарян, Лариса Снігур та Тетяна Іванова. Вони провели низку тренінгів, на яких молодь вчилася критично мислити, розрізняти фейки від правди, орієнтуватися у сучасному медіа-просторі та багато іншого.

На фестиваль завітав Мирослав Гай - актор, волонтер, керівник благодійної організації «Фонд „Мир і Ко“». Він поспілкувався з учасниками фестивалю, розповів про режесуру та кіномистецтво.

Невід’ємною частиною фестивалю є конкурсна програма, яка поділилася на дві частини: домашнє завдання та бліц-конкурс (створення медіа-контенту на задану тему саме під час самого фестивалю).

Своїм досвідом роботи у медіа з учасниками фестивалю поділились представники колегії журі, які оцінювали роботи конкурсантів. До складу журі увійшли:

Ілля Суздалєв (голова журі) - керівник представництва телеканалу "Белсат TV" в Україні, секретар Донецької обласної організації НСЖУ, викладач кафедри журналістики Національного університету біоресурсів та природокористування України;

Олег Кучеренко – головний режисер кінокомпанії "Авіафильм";

Андрій Романенко - журналіст, редактор, координатор Центру громадського контролю "ДІЙ-Краматорськ»;

Іоланта Філенко - арт-директор project management company "Elephant", дизайнер-фрілансер.

Дмитро Чистяков - ведучий телеканалу Інтер, викладач Інтершколи;

Катерина Пешко – журналіст Радіо НВ;

Дмитро Балховітін - фотограф-пейзажист, мандрівник, викладач фотографії в дитячому творчо-спортивному таборі "Екстремал" і дитячій фотошколі "Photo Vision School". Кращий пейзажист України в 2013 році за версією журналу "Photographer".

 

Результати фестивалю:

Номінація «Телебачення»

1 місце – медіа-група «Академія» (Донбаська державна машинобудівна академія, м. Краматорськ);

2 місце – шкільна телестудія «Fi:ls Line» (Навчально - виховний комплекс №1, м. Покровськ)

3 місце – студентське телебачення ХНУРЕ "NURE TV" (Харківський національний університет радіоелектроніки, м. Харків);

3 місце – телестудія «25 кадр» (Селидівська загальноосвітня гімназія, м. Селидове).

 

Номінація «Друковані ЗМІ»

1 місце – редакція шкільної газети «Дзеркало» (Лиманський НВК "гімназія - ЗОШ І ступеня", м. Лиман);

2 місце – медіа-група «Скрепка» (ДГО "ЮнПресКлуб" (Горлівка-Харків-Ізюм), м. Харків);

3 місце – редакція шкільної газети «Рідна дюжина» (ЗОШ № 12, м. Дружківка).

 

Номінація «Радіо»

2 місце - шкільний медіа-центр (Новогродівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів  №10 ім.Тараса Шевченка, м. Новогродівка)

3 місце - медіастудія "Радіожурналіст" (Центр позашкільної роботи, м. Краматорськ);

3 місце - медіа-група «Академія» (Донбаська державна машинобудівна академія, м. Краматорськ).

 

Номінація «Фото»

1 місце – Лілія Патутінська (медіа-група «Академія» (Донбаська державна машинобудівна академія, м. Краматорськ);)

2 місце – Саніна Дар’я (Медіа група "П4ёlk@-nvk", навчально-виховний комплекс № 1, м. Покровськ)

3 місце - медіа-група «Скрепка» - Катерина Гриценко, Олександра Гриценко, Катерина Шевченко, Марія Дуброва (ДГО "ЮнПресКлуб" (Горлівка-Харків-Ізюм), м. Харків),

Організаторами фестивалю виступили комунальний позашкільний навчальний заклад "Донецький обласний дитячо-молодіжний центр" та управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації

Additional information