6 грудня  у м. Київ пройшло обговорення проекту  мобільності молоді, який реалізовуватиметься в 2020 році Міністерством культури, молоді та спорту спільно з партнерами у форматі обмінів молоддю між різними регіонами України.

 

Мета зустрічі:

презентація драфту ідей для програми мобільності;

обговорення програми та напрямів співпраці.

 

 

 Мета/цілі програми мобільності молоді:

 • залучення молоді до активної участі у суспільному житті;
 • формування громадянської та культурної ідентичності;
 • розвиток громадянського суспільства в регіонах.

У програмі мобільності молоді приймуть участь учні 8-11 класів, студенти 1-3 курсів з 25 регіонів України. Учасники обмінів реалізують власні проєкти та ініціативи, беруть активну участь у діяльності інститутів громадянського суспільства.

 Менторами та партнерами  програми залучаються:

 • інститути громадянського суспільства (громадські об’єднання, органи студентського самоврядування, молодіжні консультативно-дорадчі органи);
 • молодіжні центри і молодіжні;
 • працівники школи, коледжі, ліцеї, ПТНЗ, ЗВО;
 • заклади позашкільної освіти;
 • підліткові клуби;
 • центри національно-патріотичного виховання, краєзнавства, туризму;
 • центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • будинки культури, бібліотеки, музеї, галереї.

У заході прийняли участь представники Донецького обласного дитячо-молодіжного  центру, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, інститутів громадського суспільства.

3-5 грудня у с. Карапиші (Київська область) пройшла зустріч тренерів програми "Молодіжний працівник "за підтримки Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, Державного інстітуту сімейної та молодіжної політики та Київського обласного молодіжного центру.

На ретрід, завітали тренера із різних куточків України ,  методистка КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» також долучилася до заходу від Донецької області. Це команда досвідчених і креативних ,які всією душею та серцем розвивають молодіжну політику.

За ці 3 дні  учасники дуже плідно працювали, аналізували та акцентували  роботу  тренерів і учасників у Державній програмі «Молодіжний працівник».

 

 За результатом створили 6 робочіх груп :

 • щодо розробки оцінки якості і впливу програми;
 • щодо оновлення базованого навчання;
 • щодо розробки ідеї роботи асоціації молодіжних працівників;
 • щодо оцінки роботи тренерів та їх сертифікації;
 • щодо структури програми;
 • щодо створення on-line бейджів.

Будемо працювати на якість програми,  заради молоді,разом з молоддю та силами самої молоді.

Далі буде.....

З 29 листопада по 1 грудня у Святогірську на базі оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» пройшов семінар «Основи медіаграмотності та критичного мислення».

У заході взяли участь підлітки віком від 14 до 17 років з різних куточків Донецької області:  Краматорськ, Костянтинівка, Миколаївка, Торецьк, Добропілля тощо.

Протягом цих днів хлопці та дівчата вчилися аналізувати інформацію, дізналися як відрізнити правдиві медіа-матеріали від фейкових, навчалися орієнтуватися у сучасному інформаційному просторі та багото іншого.

В якості тренерів та спікерів виступили працівники комунального позашкільного навчального закладу «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» та Тетяна Іванова – тренер з медіаграмотності (ЗОШ № 1, м. Краматорськ). За час проведення семінару було розглянуто цілу низку питань: факт та судження, інформування та пропаганда, маніпуляції, захист від неправдивої інформації, фейк та інше

Організаторами заходу виступили КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» за підтримки управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОДА.

Судячи з відгуків самих учасників, семінар пройшов вдало та продуктивно!

З 29 листопада по 01 грудня у м. Святогірськ, Донецька обл., тренерками Оленою Кравчук (м. Краматорськ, Донецький обласний дитячо-молодіжний центр) та Ніколаенко Дар’єю (м. Слов’янськ, Платформа ініціатив «Теплиця») за підтримки управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації було проведено базовий тренінг за Програмою «Молодіжний працівник».

Мета тренінгу: сформувати в учасників основні теоретичні знання та практичні навички для реалізації регіональної молодіжної політики.

Завдання тренінгу: забезпечити учасників необхідним базовим рівнем для реалізації успішної молодіжної політики; налагодити діалог між різними учасниками молодіжної політики; надати учасникам можливість створити власну ідентичність себе як молодіжного працівника.

Програма 3-денного базового тренінгу Програми Молодіжний Працівник складалося з 3-х навчальних модулів:

 Модуль 1. Молодіжна політика і молодіжна робота.

 Модуль 2. Громада і молодіжна робота в громаді

 Модуль 3. Компетенції молодіжного працівника.

Учасники тренінгу: лідери та активісти громадських та благодійних організацій, які працюють з молоддю ; державні службовці, відповідальні за реалізацію молодіжної політики на місцевому та регіональному рівні; працівники інших організацій, залучених до роботи з молоддю незалежно від форми власності.

Під час тренінгу учасники мали можливість обмінятися досвідом та знайти партнерів для реалізації спільних проектів в молодіжній сфері, а також презентувати роботу своїх організації.

За результатами тренінгу 18 фахівців з впровадження молодіжної політики в Донецькій області отримають Свідоцтва встановленого зразка.

 Радіємо  новим партнерам в реалізації молодіжної політики області!

У підлітковому періоді діти стикаються з багатьма протиріччями, конфліктами, кризами. Це, у свою чергу, впливає на взаємодію та спілкування підлітків з однолітками та дорослими.

Участь у програмі дозволила молоді розкритися, знайти свої сильні сторони, якості, ресурси, побачити перспективу в саморозвитку, стати більш впевненим в собі, навчитися плануванню життєвого шляху, вирішенню конфліктів, формуванню самооцінки та побудові міжособистісних стосунків, сприяла розвитку почуття команди, підтримки, взаємодопомоги, критичного відношення до ризикованих ситуацій, емпатії, формуванню здорового способу життя, профілактики стресу, зміцнення образу «Я».

Після закінчення програми всі учасники отримали сертифікати.

Сподіваємося, отримані навички, допоможуть молоді в життєвому шляху!

27 листопада, у м. Слов’янськ на базі Арт Простору «Happy Hub»,  пройшов тренінг для молоді та учнів за темою: «УПРАВЛІННЯ ГНІВОМ».

На тренінгу молодь розвивала навички самоаналізу, рефлексії, самопрезентації, формували навички управління гнівом, уявлення про «нормальність» усіх почуттів та емоцій, толерантність до об’єкту прояву почуттів, розвивали емпатію, рефлексію, уміння дізнаватися, називати та управляти почуттями та емоціями.

Заняття проводилось у рамках програми психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу в навчальних закладах «Крок до успіху», за підтримки Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно – патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації.

 

I місце  

 

"Народний художній колектив" студія ТБ і преси "Рожевий слон",  м. Добропілля, ЦДЮТ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ місце  

 

Хоцевич Олег, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3,   м.Покровськ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ місце

 

Каплунова Катерина,  Добропільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19, м.Добропілля

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ місце

 

Сарвіна Юліана,  заклад загальної середньої освіти І - ІІ ступенів № 3, м. Курахове

 

 

 

 

 

 

 

Вітаємо переможців!

До участі запрошуються молоді люди віком від 13-14 років.


Курс допоможе впорядкувати вже набуті знання англійської граматики, значно розширити словниковий запас та оволодіти навичками спілкування англійською.


Заняття будуть проходити в Понеділок та Середу з 15.00-16.00 години.


Місце проведення - м. Краматорськ, вул. Паркова 99


Контактна особа - 0669181610 Лідія


Реєстрація тут : https://forms.gle/osdQLjzB9TvLtoFr7

21 листопада на базі Обласного дитячо-молодіжного центру пройшла друга частина тренінгудля молоді за темою: «Таймменеджмент».

 

Впродовж тренінгу учасники:

1. Аналізували часові витрати (внутрішні і зовнішні перешкоди, проводили поглиблений аналіз перешкод часу).

2. Формулювали стратегічні особисті цілі, спрямовані на підвищення організаційної ефективності, поточні завдання щодо їх досягнення. 

 

У процесі тренінгу учнівська молодь здобула навички практичного застосування сучасних методів та технологій з особистої ефективності.

Тренінг проводиться у рамках авторської програми «Крок до успіху», за підтримки Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно – патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації.

18-19 листопада у м. Львів  пройшов   перший спеціалізований семінар «Фінансовий  менеджмент молодіжного центру», за підтримки Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, Львівського обласного молодіжного центру, Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, @NGO Youth Platform \ ГО "Молодіжна Платформа".

До Львова завітали представники із різних куточків України для того, щоб отримати необхідні знання  в рамках програми «Ефективний менеджмент молодіжних центрів» . Методистка  КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» також долучилася до семінару від Донецької області.

 Впродовж семінару учасники розглянули  важливі питання, такі як:

 • фінансове планування та стратегію залучення коштів.
 • Вчилися писати – cash flow (усі наявні витрати і доходи центру
 • Говорили про бенефіціарів та стейкхолдерів нашої роботи. Вчилися визначати компанії та людей, яким ми можемо бути цікаві та корисні.
 • Вчилися комунікувати та пропонувати свою місію для фінансової підтримки.
 • Розглядали види та рівні партнерства.
 • Говорили про краундфандинг та як можна організувати донорування від громадян на постійній основі для підтримки діяльності центру.

Також розглядали успішні кейси від благодійного фонду «Даруємо радість» та їх фандрейзингової кампанії, «Клубу соціального інвестора Луцька» , який підтримує Молодіжний центр Волині.

Кажуть, що залучати фінанси для молодіжного центру дуже страшно  та важко . Але учасники спеціалізованого тренінгу, вже не бояться, бо знають як правильно – це робити .

Хочемо висловити подяку тренерам –  Kсенії Гоцько, Захару Ткачуку, Oльзі Шелест, Владиславу Гребенюку, Aнастасии Строило, які вклали у програму не тільки теоретичну інформацію, а ще показали як практично можна застосувати отримані знання.

Additional information