Новости

Любі жінки та дівчата, вітаємо вас з міжнародним жіночим днем. 8 березня у кожного з нас асоціюється з красою, ніжністю та квітучістю.

 

Але ми маємо пам’ятати, що 8 березня також це день боротьби за права жінок - щорічне жіноче свято, символ боротьби за права людини для жінок, проти сексизму та гендерної нерівності.

 

Рухи за права жінок (передусім виборче та майнове) зародилися в США та країнах Європи ще в середині ХІХ століття.

Нагадуємо, що ваші роботи приймаються до 18 березня 2021 року.

 

Що треба для цього зробити?

 

1. Скласти вірш за темою.

2. Надіслати його на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  (з приміткою: Вірш на конкурс присвяченому Дню Державного Герба).

3.Чекати 22 березня, коли будуть оголошені переможці, які отримають свої призи.

3 березня на базі Обласного центру соціально-психологічної реабілітації (м. Святогірськ) практичний психолог КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» провела четвертий тренінг проєкту «Розвиток навичок стресостійкості й психологічного відновлення. Стресостійкість та тайм-менеджмент».

 

Поняття ресурс, цілепокладання, вирішення проблем  та впровадження методів саморегуляції та розвиток самосвідомості та самоаналізу – все це було метою тренінгу.

 

 

Проєкт реалізується за  фінансової підтримки Британської Ради в Україні, в рамках проєкту «Activе Citizens». 

З метою підвищення рівня правосвідомості та проінформованості молоді щодо прав людини комунальний позашкільний навчальний заклад «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» уклав відповідну угоду про співпрацю із ГО "Докудейз" на відкриття кіноклубу Docudays UA «Кіноплюс».

Мережа кіноклубів Docudays UA cтворена для проведення регулярних некомерційних показів документальних фільмів з міжнародного фестивалю документального кіно про права людини. Спеціалістка нашого центру пройшла необхідне навчання та отримала сертифікат, який дає право доступу до ліцензованої фільмотеки світових документальних фільмів.

 

Тепер, відвідуючи клуб Docudays UA «Кіноплюс», можна буде дивитися найталановитіше й найактуальніше документальне кіно з усього світу, розвивати критичне мислення, формувати активну громадянську позицію та ставлення до людської гідності як до найвищої цінності.

В березні 2021 року планується перший показ в кіноклубі Docudays UA «Кіноплюс».

150-річчя від дня народження Лесі Українки - однієї із центральних постатей в історії національної культури України.

 

 

З життям і творчістю письменниці можна ознайомитися в багатьох музеях України та поза її межами: в містах, де Леся Українка певний час мешкала, нині діють літературні музеї її імені. Донецький обласний дитячо-молодіжний центр запрошує вас до віртуальної подорожі музеями Лесі Українки  https://www.youtube.com/watch?v=9WwJY83mEbg

 

Іноді може здатися, що якщо людина була великою, то і жила вона якось не так як інші, мала особливий побут. Під час віртуальної подорожі музеями  Лесі Українки ви зможете переконатися, що по-справжньому великим людям не потрібні особливі умови, щоб творити, і вони будуть однаково добре це робити як в сільській глибинці, так і  в галасливих містах

26 лютого на базі Обласного центру соціально-психологічної реабілітації (м. Святогірськ) практичний психолог КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» провела третій тренінг проєкту «Розвиток навичок стресостійкості й психологічного відновлення.  Стресостійкість та тайм-менеджмент».

 

Проєкт реалізується за  фінансової підтримки Британської Ради в Україні, в рамках проєкту «Activе Citizens». 

25 лютого  виповнилося  150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури.

 

На базі Донецького обласного дитячо-молодіжного центру відбулася цікава та креативна онлайн-вікторина «Мрії зламане крило» присвячена історії життя Лесі Українки.

 

Дякуємо учнівській молоді Донецької області за активну участь в проходженні онлайн-вікторини.

25 лютого весь літературний світ відзначає 150-річчя з дня народження Лесі Українки.

 

Це вона, вслід за Шевченком, переконала свій народ у тому, що він може говорити й бути почутим, претендувати на визнання й славу.

 

Це вона заново під'єднала українську культуру до засадничих цінностей європейської цивілізації.

 

Ось і завершився  АРТ-марафон "Народжена Україною»!", який був присвячений до 150-річчя видатної письменниці Лесі Українки, організований  Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром.

 

В марафоні прийняло участь 2768 осіб різного віку. Це було цікаво,пізнавально та креативно!  Стільки творчих людей у нас в країнї!

 

Зі слів учасників марафону : «Це був справжній мозковий штурм!»

25 лютого  Донецький обласний дитячо-молодіжний центр провів онлайн гутірку, присвячену  150 річчю  відомої письменниці Лесі Українки.

До зустрічі долучилася  учнівська та студентська молодь області, яка познайомилася з історію життя та творчостю видатної  жінки України .  Саме вона стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня. Метою заходу було виховання громадянської гідності, відповідальності за майбутнє своєї країни та популяризації творчої спадщини видатної людини.  Під час розмови були  впроваджені діджитал інструменти.

Зустріч проводилась в співпраці з Центральною міською публічною бібліотекою Краматорської міської ради за ініціативи управління сім'ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації.

Колегія Донецької облдержадміністрації схвалила проєкт регіональної цільової соціальної програми «Молодь Донеччини» на 2021 - 2025 роки. Таке рішення було ухвалене на засіданні колегії ОДА сьогодні, 23 лютого.

 

Метою програми є створення можливостей для самореалізації та розвитку потенціалу молоді Донецької області, її участі та інтеграції у суспільне життя.

Донецький обласний дитячо-молодіжний центр продовжує реалізовувати серію локальних тренінгів програми Британської ради «Active Citizens».

 

Стратегічна мета програми – створити світ, у якому люди мають можливість мирно й ефективно взаємодіяти з іншими задля сталого розвитку своїх громад.

Обмін позитивним досвідом, спільні плани та співпраця з колегами з інших регіонів нашої країни це те, що ми плануємо завдяки членству в АМЦУ.


До складу Асоціації входить близько 50 молодіжних центрів України.

За період існування АМЦУ створили спільноту практиків, які працюють у молодіжних центрах, досягли ухвалення нормативних документів про молодіжні центри, типового положення «Про молодіжний центр», Національного знаку якості, примірних штатних нормативів та поправок до бюджетного кодексу, що дають можливість фінансувати молодіжні центри з місцевих бюджетів.

 

Additional information