27 лютого відбувся тренінг  «Перша домедична допомога», який  пройшов у  в рамках проєкту Школа волонтерства "Технологія добра", організований  Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром    спільно з  ГО "Підтримка психічного здоров'я - асоціація фахівців у галузі психічного здоров'я”  за підтримки уряду Німеччини та Мальтійської служби допомоги м. Львів.

Кваліфіковані тренери, пані Олена (м. Львів) та Ростіслав Чаку (м.Дружківка),  надали теоретичні та практичні знання про надання допомоги при нещасних випадках,  розповіли про комплекс простих термінових дій, спрямованих на збереження свого здоров'я і життя потерпілого.

Під час тренінгу молодь ознайомилась   з базовими навичками першої домедичної  допомоги, на тренувальних манекенах відпрацювали техники порятунку життя:  практика непрямого масажу серця, зупинка загрозливих кровотеч,  допомога при пораненнях. Також  відпрацювали метод Раутека, вивчили правила  власної безпеки при наданні першої допомоги.

 Молодь висловила свої враження від тренінгу: «У сучасному житті ми можемо стати свідками нещасного випадку . Тоді доля людини залежатиме від нас. Вправи з першої домедичної допомоги дали нам впевненість у поведінці в нестандартних ситуаціях. Ми переконались у тому, що  насправді надавати першу допомогу  не так і складно та страшно! Виявляється, що навіть декілька простих дій можуть врятувати людині життя».

За  результатами тренінгу  учасники отримали сертифікати міжнародного зразка.

Проєкт проходить за ініціативи Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно - патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації.

26 лютого на базі КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр»  відбувся круглий стіл на тему  «Партнерство між державними і недержавними  структурами – запорука успіху щодо подолання бар’єрів доступу до послуг профілактики ВІЛ-інфекції, наркоманії для підлітків та молоді з числа ключових груп».

 

Організаторами виступила громадська організація  «Наша допомога»(м.Слов’янськ),яка працює у сфері профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ з 2003 року. Пріоритетним напрямком діяльності організації є зниження шкоди щодо інфікування ВІЛ, туберкульозом, гепатитами серед підлітків та молоді ключових групу у м. м. Слов’янськ, Краматорськ, Лиманський та Слов’янський райони.

 

Учасники круглого столу заслухали повний звіт громадської організації про роботу за останні півроку, обговорили статистичні данні, надані  ГО «Наша допомога» про стан підліткового тютюнокуріння та алкозалежності. Були прийняти в розробку пропозиції щодо розгортання повномасштабної акції з профілактики ВІЛ-інфекції, наркоманії для підлітків та молоді Донецької області.

 

24 лютого на базі  КПНЗ «Донецького обласного дитячо-молодіжного центру» для молоді Донеччини  пройшов  тренінг  «Що таке невербальне спілкування, або як розмовляти тілом», в рамках проєкту «Школа волонтерства».

В ході тренінгу учасники ознайомилась з поняттям невербального спілкування та дізнались про значення найбільш вживаних жестів.

За допомогою засобів невербальної комунікації група змогла побудувати довірчі відносини між собою та  усвідомити свої пози і власні жести. Фахівці центру допомогли опанувати ефективні невербальні прийоми, які впливають на несвідомому рівні.

Важливо розуміти, що невербальна комунікація є мовою стосунків. Такий вид спілкування більшою мірою передає інформацію про наше ставлення до інших людей, ніж про те, що ми їм говоримо.Є різні сторони невербальної комунікації та граматика для їх розуміння, яка дозволяє нам використовувати й інтерпретувати невербальні сигнали відповідним чином.

Проєкт проходить при підтримці управління сім’ї, молоді та масових заходів національно- патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації.

Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації інформує: розпочала роботу Національна гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

 

Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

 

Як зазначив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський, оператор кол-центру не просто фіксує звернення чи переадресовує його до відповідних компетентних відомств, а й в онлайн-режимі може надавати психологічну допомогу потерпілим від насильства.

 

Комунальний позашкільний навчальний заклад "Донецький обласний дитячо-молодіжний центр" за підтримки управління сім'ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації запрошує до участі в семінарі-тренінгу "Pro_СВІТИ_МЦ".З 20 по 22 березня 2020 року у місті Святогірськ (на базі готельно-туристичного комплексу "Зелений гай") планується проведення семінару тренінгу "Pro_СВІТИ_МЦ".  

Реєструватися тут:     https://forms.gle/wijGnZAdKhWYVTfw8
Участь у семінарі є безкоштовною.Харчування та проживання учасників відшкодовуються за рахунок організаторів.
Проїзд до місця проведення та в зворотньому напрямку - вланий внесок.

Контактна особа : 095 135 85 44 Аліна

Привіт друзі!

Хто в пошуках крутих можливостей для молоді в Україні та за кордоном?

Тримайте чудову та корисну інформацію від ДОДМЦ!

Не втратьте можливість змінити себе та світ!

 

 

 

I місто

 

учні Маріупольського Професійного Ліцею Автотранспорту

керівники: Сазонова М.І. та  Савенко А.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II місто

 

учні 9 – А класу Краматорської ЗОШ І -ІІІ ступенів №26

керівники:  Борисовська О. М. та Васильєва К. І.

 

 

 

 

 

 

 

Конкурс проводився в рамках обласного освітнього проекту «Український вимір».

Організаторами Конкурсу є Управління  сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації та КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр».

Щиро вітаємо переможців!

 

Впродовж місяця в Краматорську проходять  зустрічі з форум-театру «Сцена життя».

Заняття з форум театру побудовані таким чином, що учасники не помічають коли завершуються звичайні вправи й починається акторська гра.

Тригодинне заняття включає загальні вправи на розігрів, побудову команди, розвиток ораторських та імпровізаційних навичок, роботи з тілом та голосом. Після розігріву, йде театральний блок, де ми робимо театр образів та етюди.

 Окрім цього, кожне заняття має один з напрямків тренування тих чи інших вмінь. Вже  чотири зустрічі ми відпрацювали з голосом, образним мисленням та тілесно-імпровізаційними технікам, розвитком емоційного та креативного мислення.

24 лютого відбулася п’ята зустріч, на якій учасники також познайомились з напрямками пригнічення за Пауло Фрейре.

Ознаки експлуатації, дискримінації, бідності, нерівності перед законом, свавілля влади, насильства є в кожному суспільстві. Ці напрямками стали темами театру образів, які показують проблеми нашої громади і саме вони будуть покладені в основу майбутньої вистави над якою працює група.

Ви можете приєднатися до цього творчого процесу кожної неділі об 14.00 за адресою Паркова 99.

Організаторами заходу є Управляння сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації та Донецький обласний дитячо-молодіжний центр у партнерстві з ГО «Фонд соціального розвитку «Наше майбутнє»

21 лютого  на базі Донецького обласного  дитячо-молодіжного центру за ініціативи Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації для студентської та учнівської молоді області було проведено меморіальний захід з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

На заході були присутні мати загиблого у Києві під час Революції Гідності Івана Пантелєєва – Людмила  Іванівна та директорка Краматорської ЗОШ № 10, де навчався Іван - Любов Василівна Ярмош.

Молодь Донеччини мала змогу поспілкуватися із запрошеними гостями заходу, послухати  цікаві факти з життя героя України, передивитися та обговорити документальні хроніки подій лютого 2014 року.

Студентство та старшокласники також подивилися фільм «Україна. Майдан. Перезавантаження.» та висловили свої почуття та сподівання с приводу побаченого.

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні, згідно з Указом президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні".

Саме в ці дні, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку.

20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

Наступного дня, 21 лютого 2014 року,  влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану.

Герої Небесної Сотні будуть жити доти, поки пам’ять про них живе в наших думках, наших серцях. І ми з вами маємо бути гідними цієї пам’яті.

20 лютого на базі  «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» пройшла зустріч з учасниками  проєкту Школа волонтерства "Технологія добра", організована  Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром.

Молодь зустріла директорка центру  Світлана Фоміна. Вона розповіла історію центру, комплексні послуги, професійне навчання та творче дозвілля  учасників реабілітаційних програм.

Фахівці центру провели цікавий  та корисний тренінг  за темою «Як допомогти, а не нашкодити людині з інвалідністю» для слухачів Школи волонтерства.

Метою тренінгу було звернути увагу молоді на категорію людей з інвалідністю, як на рівноправних членів суспільства, сприяти вихованню толерантного ставлення, стосовно  людей з інвалідністю; залучити волонтерів до участі в суспільному житті разом з людьми, у яких є інвалідність .

Після тренінгу молодь чекала екскурсія по центру реабілітації та можливість отримати  цінний досвід з комунікації з учасниками реабілітаційних програм.

Зі слів учасників проєкту: «Допомагаючи іншим, ми ініціюємо позитивні зміни в суспільстві, беремо на себе відповідальність за ті зміни, що відбуваються довкола, та надихаємо людей на творення добра».

Після зустрічі майбутні волонтери зробили свідомий вибір  співпрацювати з центром реабілітації та підтримувати людей з інвалідністю.

Проєкт проходить за ініціативи Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно - патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації.

Additional information