estonia17 – 21 червня в рамках програми ЮНІСЕФ «Посилення життєстійкості та громадської активності у східній Україні» відбувався навчальний візит до Естонії. Візит організований Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Естонським центром молодіжної роботи за сприяння Міністерства молоді та спорту України та підтримки Європейського Союзу. Спеціаліст КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» також долучився до навчального візиту.
Молодь Донецької, Луганської та Київської області вивчали досвід молодіжної політики Естонії.
Протягом трьох днів учасники відвідали приміщення естонського Міністерства освіти, спілкувалися з працівниками Естонського національного молодіжного центру, з головою Спілки шкільних рад Естонії, побували у Молодіжному центрі центрального району Талліну. Група активної української молоді побували в місті Тарту. Там вони відвідали Тартурський природний дім, де молодь займається природничими науками після шкільних уроків.
Також учасники відвідали міську раду Тарту та Національний Музей Естонії , ознайомилися з двома постійно діючими виставками – історія виникнення естонського народу та його розвиток, боротьбу за незалежність.
Під час робочого візиту група відвідала кілька таллінських установ. Це були :
- Естонська спілка молодіжних організації. Головним завданням спілки є координація молодіжні ради, її фінансування через міністерство освіти. Основна задача - створення молодіжних рад при кожному органі місцевого самоврядування.
- Мережа громадських організацій «Добрий громадянин» . Діяльність ГО спрямована на захист прав неприбуткових організацій, допомога ГО від тиску політики і корпорацій, уникнення фальсифікацій на виборах, питання використання політичними партіями грошей, наданих державою.
- Таллінський університет. Заклад має свою обов`язкову для проходження програму «LIFE”, яка розвиває навички та компетенції, які необхідні студентам в реальному житті.
- Асоціація відкритих молодіжних центрів «Підійми це». Це є « парасолькова» організація для усіх відкритих молодіжних центрів.
Візит був дуже насиченим. Особливо пізнавальним та цікавим було ознайомлення з молодіжною роботою в країні, вимоги до молодіжних працівників, знайомство з естонськими молодіжними центрами.
В Естонії усе робиться не для молоді, а з молоддю. Це важливий момент. Молодих людей навіть долучають до політичного життя, а саме до місцевих виборів з 16 років.
Головне не стояти на місці, а постійно навчатися та розвиватися для того, аби краще виконувати свою роботу – залучати молодь до активного суспільного життя.
Ми вважаємо, що такі візити дуже корисні, і коли наша молодь буде бачити напрацювання та досягненні інших країн, тим більша буде мотивація діяти та змінювати свою країну на краще!

Additional information