У м. Харків з 8 по 10 грудня проходила Всеукраїнська акція «Андріївські вечорниці», організована та проведена відділом національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України у співпраці з Управлінням у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації.

Захід проведено з метою формування національно-культурної ідентичності адже підтримка національних традицій, звичаїв, культури, духовності українського народу сприяє закладенню основ для формування нової молодіжної генерації – високо свідомої, духовної, освіченої та патріотичної.

 

 

До акції долучилися представники більш ніж 15 областей України. Звичайно ж серед них була і делегація з Донецької області, у складі якої був представник КПНЗ «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр». Протягом трьох днів учасники «Андріївських вечорниць» відвідали майстер-класи із виготовлення традиційних українських іграшок та проведення українських традиційних ігор, пов’язаних із формуванням національно-культурної ідентичності, ознайомились з сучасними технологіями як засобом пізнання національно-культурної ідентичності. Відвідали лекції на такі теми як: «Самобутність українців через традиції та обряди», «Народний одяг різних регіонів України: автентика і реконструкція» тощо.

Учасники акції також відкрили для себе Харківщину, ознайомилися з національно-культурною спадщиною регіону. Запрошені представники регіонів країни на акцію та студентська молодь м. Харкова стали безпосередніми співучасниками під час відтворення українських традицій святкування Андріївських вечорниць.

 Підтримка національної культури, традицій, звичаїв, духовності нашого народу сприяє формуванню у молодого покоління українців національної свідомості, поваги до історії та традицій, усвідомлення себе як невід’ємної частини великої спільноти. І це надзвичайно важливо, адже без відчуття власної ідентичності неможливо виховати особистість, громадянина, справжнього патріота своєї держави.

І наша задача допомагати нашому новому, молодому поколінню дізнаватися ще більше про нашу країну. Її звичаї, її культуру, історію і подвиги та перемоги нашого українського народу оспівані в піснях, думах,билинах.

Additional information