29 січня 2020 року виповнюється 102 роки з дня героїчного подвигу, здійсненого трьома сотнями студентів, який увійшов в історію України як Бій під Крутами. Ця подія стала  символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.

Українська молодь стала на захист рідного краю від московських більшовицьких загарбників. Зі спогадів очевидців, вони просто не могли вчинити по-іншому. Це був поклик серця, який вів уперед мужніх, безстрашних хлопців.

29 січня за ініціативи Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно – патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації     в молодіжних центрах  пройшов перегляд  фільму «Крути 1918» (режисер Олексій Шапарєв) .

Емоційно сильний фільм. Нестримні емоції. Кожен глядач в цьому фільмі знайшов щось, що його вразило і не залишило байдужим. Під час обговорення фільму глядачі провели паралель між патріотичною молоддю 1918 та 2014 років. Дуже перегукується історія…

Фільм мав неймовірний вплив на глядачів: «Я не пам’ятаю, щоб люди поряд зі мною ридали, от прямо так «взахлеб»…не стримуючи емоції, себе…» каже педагог Володимирова В.В. ««Не буває свободи без крові.» На жаль, так і є. Ми завжди боролись за свободу, але цей фільм дає надію на краще майбутнє.»-висловила Софія, 16 років.

Висловлюємо подяку Обласному комунальному підприємству «Центр кіномистецтва та культури» за надання можливості перегляду ліцензійного фільму та «Українському інституту національної пам’яті»  за  надану виставку  "Українське військо: 1917 – 1921", присвячену подіям Української революції 1917-1921 років 20 століття.

Additional information