Оглядаючи сьогоденну ситуацію у світі, не всі можуть зберігати спокій та ясність розуму. І саме йога зможе знайти той самий «дзен».

Сьогодні ми з вами познайомимось з йога-терапевтом, реабілітологом та тренером з лікувальної фізкультури в одному флаконі - чарівною Надією Корабльовою.

 

-    Надія, розкажіть як ви стали тренером?

Надія – взагалі я мріяла стати космонавтом, потім актрисою, але батьки настояли і я отримала освіту менеджера, не сказати, що мені не подобалось, але я завжди відчувала, що маю реалізувати себе у творчій професії. Після декрету це стало відчутно ще більше і я пройшла базовий курс тренерства і мене це так захопило, що я пішла ще далі та почала вдосконалювати свої знання ще більше. Поступила до ДІТМ на спеціальність фізіотерапевт та реабілітолог і не планую зупинятись на досягнутому.

 

-      Розкажіть про ці курси, де їх знайти? Скільки коштують? Скільки часу займають?

Надія – будь-які тренерські курси можна знайти й в інтернеті, зазвичай вони безкоштовні, але дають дуже мало інформації. Гарний сертифікований курс має бути не менш 300 годин безперервного навчання, включаючи і теорію і практику. Такі курси можна знайти в Харкові, Києві та Одесі й коштують вони близько 20 тис. гривень.

 

-      Після таких курсів вже можна працювати?

Ти можеш стати тренером на базі будь-якого спорт-клубу, або оформити ФОП, орендувати зал та відкрити свою групу. Але для новачка це буде досить важко, адже люди обирають вже знайомих тренерів і треба мати свою базу клієнтів.

 

-      А чи охоче йдуть люди на йогу?

Так, охочі завжди є. І це не тільки молодь, але й люди різних вікових категорій.

 

-      Що треба вміти  йога\фітнес тренеру, щоб заробляти понад 10 тис. гривень?

Не тільки викладатись на повну, а й ще бути самому в ідеальній формі, завжди в гарному дусі та піднесеному настрої, адже до тебе йдуть люди за позитивом, для того щоб ти допомогла їм пізнати самих себе. Треба вміти розташовувати до себе людей і тоді вони підуть до тебе. Окрім цього чим більшою кількістю методик ти володієш тим більше ти зможеш допомогти іншим, саме цим зумовлена моя друга вища освіта.

 

-      В яких випадках йога може допомогти практично у житті?

У будь-яких стресових ситуаціях. На кшталт екзамени, конфлікти, невдачі. Йога вчить правильному диханню і саме в таких ситуаціях ви зможете не розгубитись, а мобілізувати всі свої сили. За допомогою медитацій можна відволіктись від всіх інформпотоків та розслабити і душу і тіло, не використовуючи ніяких допінгів. А також зняти стресове напруження завдяки фізичним вправам.

Можна безкінечно довго перераховувати плюси йога-терапії, але краще один раз спробувати!

 

Additional information