Крейдяні скелі Білокузьминівки

Геологічна пам'ятка природи місцевого значення, крейдові скелі розташовані за 500 м від центру села Білокузьминівка Костянтинівського району, Донецька область, за 15 км на схід від Краматорська. Відноситься до Регіонального ландшафтного парку «Краматорський». Заповідна площа становить 0,35 гектара, під охороною знаходиться з 1972 року.

Породи складені крейдовими пластами з прожилками кременів верхньої крейди (90 млн років тому). У крейдяних породах знаходили залишки древніх морських організмів. Біля підніжжя скель знаходяться ковбані, ніші, малі і великі печери, а серед щебеню осипів можна зустріти кремінь. Скельні ерозійні останці сягають у висоту 25 м. Крейдяна гора Меч зі сходу обривається вертикальними біло-сірими скелями, що нагадують руїни грандіозного замку. Деякі скелі за формою нагадують пальці або вітрила. Кремінні скалки вигадливих форм.

Археологами тут виявлена стоянка прадавньої людини, яку приваблювали розсипи кременів. В епоху неоліту такий кремінь був головною сировиною, з якої прадавня людина виготовляла знаряддя виробництва та зброю.

Для перегляду відео перейдіть за посиланням...

 

 

Національний природний парк "Святі гори"

Святогірський монастир бере свій початок з часів перед татарською навалою, коли Бату-хан руйнував «матір міст руських» — Київ. Хоч перші письмові згадки про цей монастир датуються 1526 р., академік Д. І. Багалій у праці «З минулого Святогірського монастиря» писав: «Монастир, або церква, існував ще в передмонгольський період».

Щоб дістатися верхівки скелі треба пройти більш ніж кілометр печерами, які були вирубані у крейді понад тисячу років тому. Саме в цих краях в середині IX століття проповідували хозарам православну віру святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій.

Монастир розташований на високому крейдяному правому березі Сіверського Дінця (так звані Святі гори). Окрім наземних будівель, має крейдяні печери. У Лаврі зберігаються мощі преподобного Іоанна, затворника Святогірского. Святогірський монастир став третьою в Україні (після Києво-Печерської і Почаївської) Лаврою. Востаннє освячення Лаври на нашій землі відбувалося понад 170 років тому.

Для перегляду відео перейдіть за посиланням...

 

 

"ArtWinery"

Завод ігристих вин "ArtWinery" - одне з найбільших підприємств у Східній Європі з виробництва ігристих вин класичним пляшковим методом - знаходиться в місті Бахмуті . Історія підприємства почалася в 1950 році. Технологія виробництва ігристих вин на «Артвайнері» абсолютно ідентична з шампанською, а умови в підземних підвалах ідеально для цього підходять. Весь цикл виробництва на підприємстві розташований під землею, на глибині понад 72 метрів, в гіпсових виробленнях, видобуток гіпсу в яких почався ще в середині XVIII століття.

 

Для туристів організують відвідування трьох виробничих цехів підземної частини заводу, а на повнолітніх осіб по завершенню екскурсії чекає дегустація 6 зразків ігристого вина.

 

Ігристі вина "Артвайнері" мають престижні нагороди вітчизняних і міжнародних конкурсів і виставок. Продукція  представлена більш ніж у двадцяти країнах світу. Промисловий туризм надає Вам унікальну можливість долучитися до тонкощів створення «вина королів»!

 

Номер гарячої лінії: 0800401950, офіційний сайт за посиланням...

Для перегляду відео перейдіть за посиланням...

Additional information