Напередодні 76-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 6 травня,  на базі Донецького обласного дитячо-молодіжного центру було проведено майстер-клас для учнівcької молоді Краматорська по виготовленю символів Дня пам'яті та примирення - фетрових маків.

Учасники майстер – класу працювали над виготовленням червоних квітів, що символізують вшанування пам’яті загиблих під час Другої світової війни. За допомогою ножиць та клейового пістолета, фетр в руках дівчат та юнаків перетворювався на маківки. Стилізовані маки, виготовлені власноруч, молодь буде дарувати ветеранам, дітям війни та просто перехожим під час меморіальних заходів.

Червоні маки – символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни. Для українців квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Особливого символічного значення червоний мак набув із прийняттям Указу Президента про відзначення в Україні Дня пам’яті та примирення 8 травня.

Захід було проведено із дотриманням усіх  карантинних норм.

 

Additional information