14 червня відбулася обласна сінемалогія з нагоди відзначення 130-ї річниці із дня народження великого сина України - Євгена Коновальця.

 

Більш ніж 50 молодіжних центрів в онлайн режимі долучилися до цього заходу.  Загалом, до перегляду документальних кадрів, обговорення та активного слухання долучилися біля 200 молодих людей.

 

Запрошений спеціаліст, начальник Південно – Східного відділу Українського інституту національної пам’яті пан Ігор Кочергін, дуже детально аналізуючи документальний фільм «Народження великого блефу. (Собор на крові)», з наданням інформації історичного напряму в доступній формі надав пояснення щодо питань по фільму.

 

Доречі, розповідь про історичні передумови національно-визвольного руху пояснює чому за версальськими підсумками першої Світової війни саме Німеччина стає головним політичним партнером Українських патріотичних сил. У фільмі йдеться про формування зорганізованої структури національно-визвольного руху і Євгена Коновальця як першого очільника УВО та ОУН. Одна з головних сюжетних ліній - створення Гітлером міфу про Велику Україну та її визволення як формальне виправдання фашистських агресивних намірів. Гітлер намагається в такий спосіб відвернути увагу Європи від своїх справжніх планів реваншу на Заході. Спроби ОУН використати блеф Гітлера задля інтересів української державності.

 

Захід організовано Донецьким обласним дитячо – молодіжним центром спільно з управлінням сім`ї, молоді та масових заходів національно – патріотичного виховання Донецької ОДА.

 

Additional information