У 2021 Міністерство молоді та спорту України оголосило конкурс проєктів у межах здійснення обмінів між молоддю України та Литви. Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром було подано заявку на реалізацію проєкту «Програма міжнародної співпраці молодіжних працівників Донецької області та Литви  #GO-VOLUNTEER».

 

За результатами конкурсу Міністерство молоді та спорту України  затвердило підтримку проєкту «#GO-VOLUNTEER» та надало фінансування. Організаціями-партнерами у реалізації проєкту стали комунальний позашкільний навчальний заклад «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» (Україна) та Vilnius Open Youth Center «MES» (Вільнюський відкритий молодіжний центр «МИ») (Литва).

25-29 жовтня 2021 року учасники проєкту відвідали Україну, а вже 24-28 листопада 2021 року відбудеться поїздка української делегації до Литви.

 

Метою проєкту є обмін досвідом серед молодіжних працівників України та Литовської Республіки для спільного напрацювання і розробки механізмів навчання молоді основним принципам і навичкам неформальної освіти, участі у формуванні сприятливого креативного середовища для створення волонтерських проєктів, організація спільних соціальних та культурних заходів для підвищення рівня компетентності молоді у сфері громадянської освіти, громадянської активності та волонтерської культури.

 

Представники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації зустрілися із представниками молодіжних центрів Литви.

 

Під час зустрічі із представниками управління учасники обміну отримали інформацію про реалізацію державної молодіжної політики на Донеччині та поділилися своїми успішними напрацюваннями у цій сфері.

 

Також українська та литовська молодь реалізували один зі своїх волонтерських проєктів, а саме,  розмалювали та розмістили у дубовому гаю Святогірська годівнички для пташок.

 

Захід проводився з урахуванням всіх протиепідемічних заходів затвердженим кабінетом міністрів України і згідно з рішенням ухваленим Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій всі учасники, які брали участь у проєкті мають  повну вакцинацію від коронавірусу, підтверджену зеленим COVID-сертифікатом.

 

Additional information