25 листопада у м. Краматорськ о 16.00 відбудеться відкриття Міжнародної акції «16 днів проти насильства» в межах якого буде здійснено підсвічення будівлі Донецької обласної державної адміністрації у помаранчевий колір - офіційний колір кампанії. Також, в межах акції буде проведено прес-брифінг з нагоди заходу.

 

У прес-брифінгу візьмуть участь: заступниця голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, міжнародних та громадських організацій.

 

Таким чином Донецька облдержадміністрація долучається до проведення Міжнародної акції «16 днів проти насильства».

 

Подолання і запобігання насильству над жінками – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Окрім зусиль на рівні влади, міжнародних та громадських організацій, необхідні також зміни в свідомості кожного українця та розуміння, що насильство є абсолютно неприйнятним.

 

За даними досліджень UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення щороку близько 1.1 млн жінок зазнають насильства, і лише кожна третя постраждала звертається за допомогою. Ґендерно зумовлене насильство підриває здоров’я, гідність, безпеку та незалежність постраждалих і при цьому часто залишається прихованим через сформовану суспільством культуру замовчування.

 

Міжнародна акція «16 днів проти насильства» починається 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і триває до Міжнародного дня прав людини, 10 грудня, для привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок щороку у світі. Такі дати були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини, і наголосити, що насильство є кричущим порушенням прав людини.

 

Additional information