Міністерка молоді та спорту України Марина Попатенко презентувала програми та ініціативні міжнародні технічні допомоги та можливості у міжнародної співпраці у сфері молодіжної політики.

 

Зокрема, Міністерство заручилося підтримкою агенцій ООН в Україні (Фонду народонаселення ООН (ФНООН), Програми розвитку ООН (ПРООН), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в питанні реформування молодіжної політики, удосконалення законодавства у молодіжній сфері та впровадження окремих проєктів та ініціатив у сфері молодіжної політики.

 

Окремі проєкти та програми з агенціями ООН в Україні:

1) Міністерство є бенефіціаром проєкту міжнародної технічної допомоги ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини» (період реалізації 01.04.2017- 31.03.2022), в рамках якого впроваджується навчальна програма «Молодіжний працівник». (Вся детальна інформація щодо Програми та інформаційні матеріали знаходяться на оновленому веб-сайт для молодіжних працівників, де створено інтерактивну їх карту http://youth-worker.org.ua.) У 2022 році планується провести спеціалізованих тренінгів у Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Житомирській, Чернігівський, Чернівецький, Херсонській області та тридцять базових тренінгів спільно з Державним  інститутом сімейної та молодіжної політики.

 

2) спільно з ФНООН та за участю Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» започаткували реалізацію в Україні європейської ініціативи «Пакт заради молоді – 2025» (http://careerhub.in.ua/pact-for-youth-2020/). Мета «Пакту заради молоді – 2020»  – створення нових робочих місць для молоді, допомога молоді здійснити правильний вибір щодо майбутньої роботи, консолідація зусиль держави, громадськості і бізнесу для вирішення проблем освіти і працевлаштування молодих людей.

 

3) реалізується спільний проєкт ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».  Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді.  https://www.unicef.org/ukraine/child-friendly-municipalities-initiative.

«Громада, дружня до дітей та молоді» - це ініціатива ЮНІСЕФ, спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей.  Глобально ініціатива впроваджується з 1996 року. На даний час ініціативу підтримали понад 3 000 муніципалітетів у 38 країнах на п’яти континентах.  В Україні ініціатива реалізується з 2018 році. Більше 170 муніципалітетів висловили бажання приєднатись до ініціативи. В Україні станом на 1 серпня 2021 року в ініціативі беруть участь 35 міст і громад (23 з них вже мають проміжний статус кандидата), у яких мешкає більш ніж 9 млн. людей.

 

4)реалізується спільний проєкт з ФНООН індекс благополуччя молоді https://ukraine.unfpa.org/uk/YWBImainpage. Для кого потрібен Індекс? Для місцевої влади. Індекс - це простий інструмент для моніторингу і оцінки благополуччя молоді саме у вашому місті. Наразі Індекс вже працює у Львові, Кременчуці та Миколаєві. Будь-яке місто може скористатися розробленою методологією та платформою для опитувань.  Для молоді - це зручна можливість для залучення до діалогу із владою, надання зворотного зв'язку  та участі в прийнятті рішень на рівні свого міста.

 

5) у партнерстві з ЮНЕСЕФ та Українською волонтерською службою розроблено Національну волонтерську платформу, на якій можна буде знайти інформацію про волонтерські проєкти, що реалізуються в Україні та за кордом, а також загалом інформацію про волонтерство:

https://platforma.volunteer.country/?fbclid=IwAR1BARdiDFthD2MJG_1uVst2VMLcvKnFEshD8jxTN0aJeJQOMeechiGlW8I

 

6) стартував проєкт «Залучення молоді зі Сходу України до сприяння соціальної згуртованості, національної єдності та культури діалогу».

Метою проєкту є створення сприятливих умов для сталого миру в Україні після політичного врегулювання конфлікту на сході України через посилення залучення молоді, соціальної згуртованості, посилення зв’язку між громадянами та державними установами та владою, а також між різними групами та громад по всій Україні.

Проєкт фінансується Фондом розбудови миру ООН та реалізовуватиметься протягом 18 місяців трьома агенціями ООН (Програмою розвитку ООН, Фондом ООН у галузі народонаселення, Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини у партнерстві з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерством молоді та спорту України, Міністерством культури та інформаційної політики України. В реалізації проєкту, також братимуть участь Всеукраїнський молодіжний центр та молодіжні центри, громадські організації).

Співпраця з Радою Європи у сфері молодіжної політики здійснюється шляхом реалізації Рамкової програми співробітництва між Міністерством молоді та спорту України і Радою Європи у сфері молодіжної політики на 2021-2025 роки, а також проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: фаза ІІ»

Рада Європи запускає нову молодіжну кампанію 2022 року за відродження демократії «Демократія тут. Демократія зараз». Європейський молодіжний фонд Ради Європи (ЄМФ) оголосив спеціальний конкурс на підтримку проєктів в рамках цієї кампанії. Кампанія є відповіддю на занепокоєння щодо стану демократії в Європі, як зазначено у звіті Генерального секретаря Ради Європи за 2021 рік. Ключові теми кампанії: демократія, доступ до прав, змістовна участь молоді. Детальніше про кампанію тут

https://www.coe.int/en/web/youth/democracy-here-now

 

Організації, зареєстровані в базі даних ЄМФ, можуть подавати заявки для реалізації проєктів на місцевому, національному (розглядається пілотна діяльність) або міжнародному рівнях. Кінцеві дати для спеціального конкурсу – 1 березня та 16 травня 2022 року (заявки, подані до 1 березня, будуть розглядатися першими). Заявники будуть проінформовані про результати розгляду заявки через 6-8 тижнів з дати завершення прийому.

 

Європейський Союз проводить протягом 2022 року «Європейський рік молоді» та запрошує Україну долучатись до заходів. Для цього запущено спеціалізований веб-сайт (The European Year of Youth website), що містить всю інформацію про заходи, а також молодіжну політику ЄС.

 

Програма ЄС «Еразмус+» – це програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства і розвиток стратегій та співпраці. Ключові пріоритети програми у сферах освіти, професійної підготовки, молоді та спорту на 2021-2027 рр.: якість в освіті та підготовці, інклюзія та гендерна рівність, зелені та цифрові трансформації, підготовка вчителів і наставників, вища освіта, геополітичний вимір. Українські молодіжні організації беруть участь у молодіжних проєктах програми «Еразмус+» у якості партнерів організацій з програмних країн. Докладна інформація про програму Еразмус+ доступна за посиланням https://erasmus-plus.ec.europa.eu/. Можливості для молодих людей на сторінці Ресурсного центру SALTO  для Східної Європи та Кавказу https://www.salto-youth.net/

 

Програма ЄС «Європейський корпус солідарності» дозволяє молодим людям віком від 17 до 30 роки індивідуально або в групах на добровільних засадах працювати повний робочий день в ролі волонтера в іншій країні. Волонтери мають змогу зробити свій внесок у щоденну роботу організацій, що працюють у сферах культури, соціального забезпечення, цивільного захисту та навколишнього середовища. Участь у проєктах ЄКС може тривати від 2 до 12 місяців. Молодим людям, які бажають знайти можливості треба зареєструватись на Європейському молодіжному порталі й заповніть профіль за посиланням https://europa.eu/youth/solidarity/register/check_en

 

Українсько-польські обміни молоддю та обміни молоддю України та Литви проводяться з метою підтримки співробітництва української, польської та литовської  молоді задля розбудови дружніх взаємин між народами цих країн. Обміни молоддю здійснюються шляхом участі молоді у проєктах,  які реалізуються: інститутами громадянського суспільства; навчальними закладами; комунальними установами та визначаються відповідно до результатів конкурсу, який проводиться щороку Українсько-Польською Радою обміну молоддю, та Комітетом Ради обміну молоддю України та Литви через національну керуючу установу – Міністерство молоді та спорту України. Нещодавно Міністерством презентовано онлайн-ресурс для молоді – сайт Українсько-Польських обмінів молоддю http://www.ua-pl.com.ua/

 

Також участь у нараді взяв Микола Кулеба, громадський діяч, співзасновник громадської організації «Національна рада дітей і молоді», який презентував Всеукраїнський освітній проєкт з розвитку навичок успішного життя для дітей та молоді 13-17 років, та Ела Ламак, голова правління «Центр – Розвиток демократії, яка презентувала молодіжну школу миробудівниць та миробудівників.

Additional information